Hairconfirm now available in Turkey – Türk çiftin ABD’de geliştirdiği testler Türkiye’de satılacak

To read the article online click here

Zeynap Ilgaz Pala with Serhat Pala and childrenBOĞAZİÇİ Üniversitesi İktisat Bölümü’den mezun olduktan sonra, işletme alanında yüksek lisans yapmak üzere ABD’ye giden Zeynep Ilgaz Pala ile Serhat Pala çiftinin San Diego’da 2000 yılında evlerinin garajında kurdukları TestCountry ve 2008 yılında hayata geçirdikleri Confirm Biosciences şirketi ürünleri, Amerika ve Avrupa ülkelerinden sonra Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile 2011 Eylül ayından itibaren Türkiye’deki eczanelerde de satılacak.

Zeynep Ilgaz Pala, Amerika’da en çok satılan uyuşturucu testlerinden Hair Confirm (saç telinden uyuşturucu testi) ile tükürükten alkol testi ve vücuttaki kurşun miktarını ölçen testin Türkiye’de satışa sunulacak olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Ürünlerini, yaptıkları anlaşma ile İstanbul’daki EU Star Doğal Ürünler Gıda ve Tıbbi Malzemeler Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin Türkiye’deki eczane ve ilaç depolara sunacağını belirten Zeynep Ilgaz Pala, özellikle saç telinden uyuşturucu testi ve tükürükle yapılan uyuşturucu testinin hem Amerika’da hem de Avrupa’da yaygın olarak satıldığını söyledi.

Ürünlerinin Türkiye pazarına girmesinden dolayı çok heyacanlı ve mutlu olduklarını belirten Zeynep Ilgaz Pala, şunları anlattı:

“Doğduğumuz topraklara, insanlığa iyi birşeyler sunmak için eşimle birlikte çalıştık. Türkiye’nin adını sağlıkta ABD ve Avrupa’ya duyurduğumuz için gururluyuz. İnsanlara sağlık konusunda ucuza ve çabuk ulaşabilecekleri sağlık kitleri aracılığıyla yardımcı olmak istiyoruz. Hair Confirm en son teknolojiyi kullanarak saç telindeki molekülleri test ediyor. Vücutta olan uyuşturucu madde saç telinden çıktığı için bu çok güvenli bir test metodudur. Ayrıca çıkan raporundan kişinin uyuşturucu kullanıp kullanmadığı, kullanıyorsa da hangi derecede kullandığı belirleniyor. Bu bilgi özellikle anne ve babalar için çok önemli. Bunun yanında tükürükle yapılan uyuşturucu testi de Türkiye’de satışa sunulacak.”

EU Star Genel Müdürü Umut Beşir Demir de Confirm Biosciences ürünlerini Türkiye pazarına tanıtacak olmaktan çok mutlu ve gururlu olduklarını ifade ederek, “Dağıtım ağımız Türkiye’deki yaklaşık 25 bin eczane ve ilaç deposunu kapsamaktadır. Sağlık Bakanlığı’ndan bu konuyla ilgili belge ve izinler alınmıştır” dedi.

TEST COUNTRY VE CONFİRM BIOSCIENCES’IN ÖYKÜSÜ

Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Serhat Pala ve Zeynep Ilgaz Pala, yüksek lisans için 1997 yılında ADB’ye gitti. 2000 yılı başlarında Serhat Pala, evlerinin garajında Testcountry’i kurdu. Evde uygulanabilecek çeşitli sağlık testi ürünlerini, internet üzerinden satmaya başladı. Şirketin ürünleri, bir anda büyük ilgi gördü. Birkaç yıl içerisinde Amerika’nın ilk 500 yükselen şirketi arasına girdi. Serhat Pala, Aylık Inc. Dergisi tarafından Chicago’da düzenlenen, Bill Clinton ve Bill Gates gibi ünlülerin katıldığı törenle ‘En Fazla Büyüme Gösteren Şirket Ödülünü’ ile Türk Amerikan İş Konyesi (TAİK) tarafından verilen ‘Amerika’da Yılın Ticaret Lideri’ ödülünü almaya hak kazandı.

Daha sonra Zeynep Ilgaz Pala, 2008 yılında Confirm Biosciences’i kurdu. Şirket hızla büyüdü. Zeynep 2010 yılında ‘Yükselen Yıldız’ ve San Diego’nun Ekonomiyi Etkileyen Güçler- Yeni Nesil 2010 ödüllerini aldı.

Kenan ve Arden adlı iki çocukları bulunan Pala çiftinin şirketlerinin ürünleri arasında, sperm sayısını ölçen testten “dün gece ne kadar iyi uydum” sorusuna cevap verilmesini sağlayacak teste kadar pek çok test var. Şirketin ABD ve Avrupa’da en çok sattığı ürünler arasında DNA testleri, uyuşturucu testleri, hamilelik ve kısırlık testleri ile prostat kanserine yakalanma ihtimalini gösteren testler yer alıyor. Tüketiciler bu ürünler sayesinde laboratuvarlarda yüksek ücretler karşılığında yaptırılan testleri evlerinde kolayca yapabiliyor.

On August 15th, 2011, posted in: Press Releases by

Leave a Reply